Masaże Tajskie

Masaż tajski to jedna z najbardziej znanych na świecie i cenionych technik masażu wykonywana już ponad od 2000 lat. Masaż łączy cechy jogi, stretchingu, akupresury oraz japońskiego masażu Shiatsu. Masaż jest intensywny, a zarazem efektywny, przynosi uczucie relaksu oraz powrotu sił witalnych, mięśnie i ścięgna są rozluźnione, układ krwionośny i limfatyczny zostaje pobudzony, a w efekcie rozpoczynają się procesy samooczyszczania organizmu. Korzyści dla ciała i ducha po skorzystania z masażu są widoczne już po pierwszym zabiegu.


Tradycyjny Masaż Tajski

Masaż tajski (Nuad po tajsku) to tradycyjna praktyka zdrowotna w Tajlandii związana z medycyną chińską i ajurwedą. Wpływ jogi jest w masażu bardzo widoczny poprzez pozycje wykonywane przez samego masażystę oraz obszerne, głębokie rozciąganie osoby masowanej. Masaż często nazywany jest „jogą dla leniwych”.
Nuad Bo-Rorn skupia się na liniach energetycznych zwanych Sen - ścieżki przepływu energii w ciele. Wykorzystuje się do tego ruchy rozciągające, które wpływają na całe ciało, zwiększając elastyczność, uwalniając głębokie i powierzchowne napięcie oraz pomagając naturalnej energii ciała poruszać się swobodniej. Rezultatem jest „otwarcie” ciała, które pozostawia uczucie relaksu i energii.

W masażu tajskim masażysta używa łokci, kolan, stop i kciuków. Ucisk i rozciąganie dopasowane są do możliwości i potrzeb klienta. Również wykorzystanie ciężaru ciała masażysty (body weight) zwiększa efektywność masażu poprzez przełożenie siły, nacisku, energii dając często terapeutyczny efekt.
Osoba masowana tradycyjną tajską techniką jest ubrana w luźny wygodny strój, najczęściej bawełniane spodnie lub leginsy i koszulka. Prosimy, by przystąpić do masażu w swoim wygodnym stroju, tak aby nie krępował ruchów i wykonywanych pozycji podczas masażu. Masaż rozpoczynamy od masażu stóp i stopniowo przechodzimy się w górę, do głowy.

Czas trwania zabiegu: 70 min Koszt 170 zł


Tajski Rytuał Masażu Stóp

Zabieg rozpoczynamy rytualnym obmyciem stóp połączonym z peelingiem z solą z Morza martwego. Sercem rytuału jest tradycyjny masaż tajski oparty na zasadach refleksologii, holistycznej techniki uciskania oddziałującej na całe ciało. Stanowi połączenie masażu stóp oraz łydek , wspomagając ich funkcjonowanie i usprawniając krążenie płynów w organizmie. W trakcie zabiegu wykonywane są zarówno tajskie techniki masażu manualnego, jak i masaż przy użyciu specjalnego, drewnianego patyczka.
Jeśli masz uczucie zmęczonych nóg, jest to masaż idealny dla Ciebie! Polecany jest zarówno osobom o siedzącym trybie życia jak i wszystkim, którzy większość dnia spędzają stojąc lub chodząc. Zabieg nie tylko głęboko rozluźni napięte mięśnie , ale również zrelaksuje Cię i głęboko odpręży.

Czas trwania zabiegu: 70 min Koszt 150 zł